Povratak De Bruynea potaknuo Manchester Cityjevu borbu za naslov

Manchester City je osigurao ključnu pobjedu od 3-2 protiv Newcastlea, smanjivši zaostatak na samo dva boda za vodećim Liverpoolom. Pobjeda je označila značajan preokret za City, s obzirom na to da su zaostajali pet bodova za vrhom kada su odlazili na Svjetsko klupsko prvenstvo. Navijači Manchester Cityja, oduševljeni povratkom momčadi, ponosno su nosili svoje nogometni dresovi kompleti nakon uzbudljive pobjede od 3-2 protiv Newcastlea. Kevin De Bruyne, koji se vraća u Premier ligu, odigrao je ključnu ulogu u povratku, ušao je s klupe i postigao izjednačujući pogodak te pružio asistenciju u sudačkoj nadoknadi za odlučujući gol.

De Bruyneov utjecaj bio je trenutačan, pokazujući što je Manchester Cityju nedostajalo tijekom njegove odsutnosti. U manje od pet minuta nakon ulaska u susret postigao je svoj prvi ovosezonski pogodak i poravnao rezultat za City. Njegov preporod ne samo da je podigao Manchester City, već je i potaknuo uzbuđenje među navijačima, što je dovelo do porasta potražnje za De Bruyne dres. Belgijski playmaker zatim je pokazao svoje umijeće u igranju u dodanom vremenu, postavljajući Oscara Bobba za kasnog pobjednika. U utakmici je Newcastle poveo 2-1 golovima Alexandera Isaka i Anthonyja Gordona nakon dobrog otvaranja Bernarda Silve.

Unatoč dominaciji Cityja i brojnim prilikama, Newcastle, koji je naizgled bio na izgaranju, pokazao je otpornost i preokrenuo utakmicu krajem prvog poluvremena. Dok je City pritiskao za pobjednika, De Bruyne je savršeno odmjerenim udarcem u šesnaesterac pronašao zamjenskog krilnog igrača Oscara Bobba, koji je osigurao ključnu pobjedu.

Povratak De Bruynea nakon što je propustio prethodnih 18 EPL utakmica zbog ozljede tetive bio je pozitivan razvoj za City. Iako je pauzirao pet mjeseci i zahtijevao je operaciju, njegova 20-minutna epizoda pokazala je njegovu instrumentalnu ulogu u obrani naslova Cityja. Pobjeda protiv Newcastlea istaknula je Cityjevu odlučnost i pokazala De Bruyneovu sposobnost da značajno utječe na sudbinu momčadi.