Barcelona trijumfirala nad PSG-om u Ligi prvaka

U uzbudljivom okršaju na Parku prinčeva, Barcelona je pobijedila PSG u uzbudljivom četvrtfinalnom okršaju u UEFA Ligi prvaka 2023./24. Navijači odjeveni u Barcelona dres ispunili su tribine, dodajući električnu atmosferu na Parku prinčeva. S pritiskom PSG-a za još jedan gol i vodstvom od 2-1, taktičke izmjene trenera Barcelone Xavija Hernándeza pokazale su se odlučujućim. Veznjak Pedri, uveden s klupe, nije gubio vrijeme da postigne učinak, asistirajući za Raphinhin pogodak za izjednačenje samo nekoliko trenutaka nakon ulaska u borbu.

PSG, pomlađen nakon blijedeg prvog poluvremena, oživio je nakon prekida, postigavši dva brza gola unutar šest minuta, od kojih nijedan nije postigao njihova zvijezda Kylian Mbappé. Barcelona je izvanredno držala Mbappéa, vjerojatno najboljeg igrača na svijetu, u prikazu koji je pokazao njihov timski orijentiran pristup protiv moćne strane PSG-a.

Raphinha se pokazao kao najbolji igrač Barcelone, postigavši dva gola prije nego što je Andreas Christensen glavom u 77. minuti dodatno učvrstio njihovo vodstvo. Raphinhina blistava izvedba natjerala je navijače Barcelone da skandiraju njegovo ime, možda već očekujući porast potražnje za njegovim nogometni dresovi nakon utakmice. Odabir Luisa Enriquea, uključujući izostanak Achrafa Hakimija i iznenađujuće startove za određene igrače poput Marca Asensija, dodao je još jedan sloj priči.

Međutim, bio je to utjecaj Barceloninih zamjena u drugom poluvremenu, posebno Pedrija, koji je privukao pozornost. Pedrijevo uvođenje ubrizgalo je svježu energiju u vezni red, dok je Raphinhina klinička završnica bila u oštrom kontrastu s Mbappéovom prigušenom izvedbom, koji nije uspio zabilježiti pogodak prema golu ili napraviti svoj uobičajeni prodor.

Značaj ove prilike bio je opipljiv za PSG, nestrpljiv da da izjavu nakon nekoliko razočaravajućih odlazaka u prethodnim sezonama. Prisutnost bivše zvijezde Ronaldinha, zajedno s razrađenim prikazom na temu Ratova zvijezda od strane domaćih navijača, naglasila je veličinu utakmice dok je PSG namjeravao proći dalje od četvrtfinalne faze.