Lionel Messi nastavlja svoj dobar početak u pobjedi PSG-a protiv Lyona od 1-0

Lionel Messi nastavio je dobar početak sezone 2022.-23. postigavši ​​pobjednički pogodak Paris Saint-Germaina u gostima kod Lyona u nedjelju navečer. Nakon razočaravajuće sezone u prošloj sezoni kada je zabio samo šest puta u nogometni dresovi Ligue 1, Messi se sada čini da će se vratiti u najbolje rezultate, a to se pokazalo još jednom ovog vikenda. PSG je bio u punoj snazi ​​osim suspendiranog Presnela Kimpembea, i poveli su u prvih nekoliko minuta kada su Messi i Neymar odigrali jedan-dva na rubu kaznenog prostora. Zbunjujuće je kako je utakmica završila samo 1-0, s obje strane koje su imale brojne šanse za protivnički gol.

Messi je svojim četvrtim ligaškim pogotkom ove sezone u petoj minuti postigao pogodak za momčad Christophea Galtiera na 22 boda iz osam utakmica. U nogometni dresovi s brojem 30, legendarni napadač zabio je u pobjedi Paris-Saint Germaina nad Lyonom od 1-0 i povećao svoj broj na 672 gola bez penala, nadmašivši brojku Pelea i Cristiana Ronalda od 671 gola. PSG je umalo udvostručio svoje vodstvo u minuti prije početka drugog poluvremena, kada je Castello Lukeba glavom pogodio Messijev udarac s crte. Čini se da se Messi vratio u svoj nedodirljivi najbolji rezultat u PSG dres kratkih rukava nakon teške debitantske sezone na Parku prinčeva.

Obožavatelji su ostali impresionirani i oglasili su se društvenim mrežama kako bi pohvalili Messija. Jedan je jednostavno napisao: 'Leo Messi je nezaustavljiv'. Bilo ga je zadovoljstvo gledati tijekom cijele njegove karijere, a nastavio je vraćati godine unatrag s vrhunskom izvedbom. Postojala je, međutim, jedna loša strana pobjede jer je PSG izgubio majstora sredine terena Marca Verrattija zbog ozljede u drugom poluvremenu. U PSG dres kratkih rukava odšepao je s terena. Nakon utakmice veznjak PSG-a Vitinha rekao je za Prime Video da je sretan zbog pobjede, ali zna da momčad može napredovati.