Golovi Raphinhe i Lewandowskog pomažu Barceloni da svlada Real Betis

Golovi Raphinhe i Roberta Lewandowskog u drugom poluvremenu zapečatili su pobjedu od 2-1 u gostima kod Real Betisa u srijedu, a Barcelona se pomaknula osam bodova ispred Real Madrida na vrhu LaLiga poretka. Blaugrana je odigrala vrlo jaku utakmicu od početka do kraja i potpuno zasluženo pobijedila unatoč kasnom autogolu koji je malo zakomplicirao stvari. Betisov vratar Rui Silva je tri puta obranio u svojoj nogometni dresovi i odbio Pedrija prije nego što je Raphinha zabio nakon centaršuta Alejandra Baldea. Domaćin je sjedio sve dublje i dublje, ali je neizbježno pokleknuo kada je Alejandro Balde bombardirao naprijed i odigrao briljantan centaršut za Raphinhu da pogodi.

Barça je odigrala kompletnu partiju i postigla golove u drugom poluvremenu te velikom pobjedom napustila jedan od najtežih terena u Španjolskoj. Barcin pobjednički niz u La Ligi sada iznosi četiri utakmice i oni grade zdravu prednost u odnosu na drugoplasirani Real Madrid, koji u četvrtak ugošćuje Valenciju uz priliku smanjiti zaostatak. Pedri je u Barcelona dres bio glavni nositelj prve prilike za goste, ali ga je Rui Silva tri puta odbio, dva puta u prvom poluvremenu i jednom na početku druge trećine.

Barcino drugo poluvrijeme bilo je čak i bolje od prvog: poboljšali su svoj snažan početni okvir i bili još dominantniji s loptom, okupirali Betisovu polovicu i održavali svoju prijetnju stalnim kretanjem i oštrim dodavanjima. Betis je kasno vratio jedan rezultat autogolom Julesa Koundea, ali je Barca izdržala pobjedu. Baš kao što je Xavi mislio da je njegova momčad domaća i suha zahvaljujući golu Lewandowskog za 2-0, prilično čudan autogol Koundea koji se definitivno mogao izbjeći stavio je Barcelonu pod pravi pritisak kada je pokušavala vidjeti utakmicu.