Fernandes Brace nadahnjuje Manchester United da pobijedi Sheffield United

Kapetan Manchester Uniteda, Bruno Fernandes, pojavio se kao heroj u ključnoj pobjedi od 4-2 protiv Sheffield Uniteda, spasivši svoju momčad od potencijalne katastrofe usred sve većeg pritiska na menadžera Erika ten Haga. Unatoč dominaciji u igri u početku, United se našao u zaostatku dva puta do golova Jaydena Boglea i Bena Breretona Diaza, izjednačujući pogodak Harryja Maguirea u prvom poluvremenu.

Utakmica je započela tako da je United pokazao dominaciju, ali bez oštrice, samo da bi zaostajao kada je pogreška Andrea Onane omogućila Bogleu da iskoristi. Iako je Maguire povratio izjednačenost udarcem glavom, Sheffield United je vratio vodstvo početkom drugog poluvremena preko Breretona-Diaza. Fernandes je zatim pojačao, pretvorio jedanaesterac i još jednom izjednačio rezultat u 61. minuti prije nego što je spektakularnim udarcem s 25 metara u 81. minuti doveo United prvi put u vodstvo. Dodatno je pridonio postavivši Rasmusu Hojlundu da zapečati pobjedu četiri minute kasnije. Među oduševljenim navijačima koji su preplavili stadion nakon posljednjeg zvižduka, mnogi su nosili svoje omiljene Manchester United dres, uživajući u pobjedi.

Osvrćući se na rollercoaster utakmicu, Fernandes je istaknuo otpornost momčadi u povratku iz nevolje, naglašavajući prikazani karakter. Prodavaonica Manchester Uniteda zabilježila je porast prodaje nogometni dresovi ukrašenih Fernandesovim imenom i brojem nakon njegove pobjedničke izvedbe. Unatoč pobjedi, bila je to još jedna neuvjerljiva igra Ten Haga, naglašavajući stalne izazove s kojima se menadžer suočava.

Unatoč tome, pobjeda je gurnula United na šesto mjesto na tablici Premier lige, držeći ih u borbi za mjesto u europskim kvalifikacijama. S pet preostalih utakmica do kraja sezone, United sada ima 53 boda. U međuvremenu, borbe Sheffield Uniteda se nastavljaju jer su i dalje ukorijenjeni na dnu tablice sa samo 16 bodova, suočavajući se sa zastrašujućim zaostatkom od 10 bodova od sigurnosti sa samo četiri utakmice preostale za odigrati.