Dortmund je potopio Chelsea 1-0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige prvaka

U akciji Lige prvaka u srijedu, Chelsea je pao 1-0 od Dortmunda unatoč tome što je dvaput pogodio vratnicu u utakmici. Iako je Dortmund imao više od 60% posjeda u prvom poluvremenu, pokušaj Sébastiena Hallera u bočnu mrežu bio je vrlo blizu. Međutim, momčad Premier lige žalila je za propuštenim prilikama jer je Joao Felix pucao iz dobre pozicije u svojoj nogometni dresovi, a zatim pogodio gredu u prvom poluvremenu. Chelsea nikada nije trebao izgubiti kontrolu nad ovom utakmicom. Ipak, u konačnici nedostatak nemilosrdnosti nije bio iznenađenje.

Najskuplji potpis u engleskom nogometu ostao je u zaostatku u ravnomjernom sprintu dok je Borussia Dortmund vodila u utrci za mjesto u četvrtfinalu Lige prvaka. Na kraju, međutim, Bluesi jednostavno nisu mogli donijeti zakon za Karima Adeyemija. Nitko ne bi mogao. Adeyemijev gol u Borussia Dortmund dres kratkih rukava došao je tijekom razdoblja kontinuirane dominacije gostiju početkom drugog poluvremena, dok je napadač Njemačke jurišao na udarac iz kuta Chelseaja. Postigavši pogodak u svojoj trećoj uzastopnoj utakmici za Dortmund, nije mogao pronaći formu u boljem trenutku dok se Chelseajev problem neiskorištavanja svojih prilika nastavio.

Chelsea je zacijelo znao da nema sreće kada je Emre Can skinuo s crte, a Kobel kasno spriječio Fernándezov pokušaj koji je zabio; Momčad Grahama Pottera ima sve za raditi u zapadnom Londonu. Poraz ostavlja Bluesima zadatak da preokrenu izjednačenje kada se dvije strane sastanu na Stamford Bridgeu 7. ožujka. Dortmund nije imao ni blizu toliku zvjezdanu moć, čak ni s Adeyemijem koji je bio živ na lijevoj strani i Judeom Bellinghamom koji ih je tjerao dalje. Dortmund je bio u nizu sa šest uzastopnih pobjeda prije sinoć. Ne treba ih olako shvatiti, osobito u vlastitom dvorištu - jednoj od najboljih i najzastrašujućih arena na svijetu.